, 5 czerwca 2022 r.

„Goście na dłużej. Tymczasowość miasta” – 21 czerwca we Wrocławiu

Zapraszamy serdecznie na bardzo ciekawie zapowiadającą się konferencję: "Goście na dłużej. Tymczasowość miasta"


DATA: 21 czerwca 2022 | 9:30 – 16:00
MIEJSCE: BaseCamp Wrocław (dawna piekarnia „Mamut”), ul. Sienkiewicza 22

RSPV do 17.06 na konferencja@basecampstudent.com

Wystąpienia otwierające wygłoszą prof. Małgorzata Omilanowska oraz dr hab. Kacepr Pobłocki. Wśród innych gości są m.in. Dominika Kawalerowicz, Agata Twardoch, Hubert Trammer, Lech Moliński, Bogna Świątkowska, Stanisław Berbeć i Maciej Dudkiewicz. 

Otwarcie konferencji: JE Paul Schmit, Ambasador Luksemburga w Polsce; Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia; Krzysztof Czarnecki, Prezes Zarządu BaseCamp Polska; Krzysztof Bramorski – Polsko-Luksemburska Izba Gospodarcza

Rozwiniecie tematu:

Pandemia dała nam zupełnie inne doświadczenie korzystania z miasta. Część z nas zwróciła się do lokalności, inni poczuli potrzebę większego dystansu. Wojna w Ukrainie i związani nią uchodźcy – goście na dłużej dodatkowo podniosła znaczenie pytań o odporność na kryzysy i przyszłość, która w zaskakujący sposób wkradła się w naszą teraźniejszość. 

Podczas naszej konferencji porozmawiamy o zmieniających się perspektywach i możliwości znalezienia ogólnych odpowiedzi na różnorodne doświadczenia ostatnich trzech lat. Sprawdzimy, czy miasta, które wydawały się nam znajome, są gotowe na dynamiczne zmiany. Podzielimy się przemyśleniami o wyrzeczeniach i korzyściach, które przyniosła zmiana perspektywy. Zwrócimy Wasze spojrzenia na to, co może stać się źródłem optymizmu i pragmatycznego podejścia do tego, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. 

Pełen program znajduje się TUTAJ!

Wydarzeniu towarzyszy prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac BARTUR PHOTO AWARDS 2021 oraz spacer po budynku z udziałem Macieja Dudkiewicza, architekta z pracowni Grupa5 Architekci.