, 5 maja 2023 r.

NAMYSŁ nad kulturą w Pszczynie

Zapraszamy na otwarcie kulturalnego NAMYSŁU w PSZCZYNIE

Rozpoczynamy NAMYSŁ nad kulturą. Chcemy wspólnie, w dobrym towarzystwie i inspirującej atmosferze rozmawiać o Pszczynie. Zapraszamy wszystkich – mieszkańców i użytkowników miasta i okolicznych sołectw oraz wszystkich, którzy wierzą, że przyszłość narodzi się w małych miastach. 

Zaczynamy już 11 maja 2023 r. o 18.00. W budynku dawnej szkoły przy ul. Batorego 24 będziemy łączyć efekt ESK 2016 we Wrocławiu, doświadczenie prototypowania i małych zmian społecznych o wielkim znaczeniu oraz pierwsze pomysły na opowieść o przyszłości Pszczyny. Dlatego jako pierwsi głos zabiorą zaproszeni eksperci: Dominika Kawalerowicz, Paweł Jaworski i Marek Zieliński. Liczymy, że nasza rozmowa w naturalny sposób zacznie zataczać coraz szersze kręgi i włączą się do niej wszyscy mieszkańcy i użytkownicy miasta. Liczymy, że Państwo do nas dołączą, podzielą się z innymi uczestnikami tej rozmowy swoimi przemyśleniami lub zadają kilka potrzebnych pytań. Jesteśmy ciekawi Państwa perspektywy i tego, w jaki sposób może ona wejść w relację z poglądami i pomysłami innych.

Tę rozmowę poprowadzi Artur Celiński. Finałem NAMYSŁU będzie kulturalny hackaton – od 1 do 4 czerwca wszyscy spotkamy się podczas czterodniowego wydarzenia wypełnionego inspiracjami, dyskusjami i pracą nad stworzeniem dokumentu – strategii przyszłości dla pszczyńskiej kultury. Zapiszemy w nim nasze wspólne marzenia i sposoby ich realizacji. Przygotujemy się do tego, co może przynieść przyszłość. Powiemy, jak sami możemy tę przyszłość kształtować.

NAMYSŁ to nasz pierwszy krok w kierunku zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029.Prosimy o potwierdzenie przyjęcia naszego zaproszenia do 10 maja na adres email: namysl@pckul.pl